Zanim zaczniesz się odchudzać-zadaj sobie te 3 kluczowe pytania aby osiągnąć cel.Podejdź ze spokojną głową i zrealizuj swój cel.

Zanim zaczniesz się odchudzać przeanalizuj te trzy kwestie w Twoim życiu. Następnie stwórz plan treningowy i dietetyczny służący zdrowiu holistycznemu

1.Sen. Ile śpisz?

Zaburzony cykl snu może prowadzić do problemów z Twoim biologicznym rytmem dobowym, co z kolei może wpływać na Twój układ hormonalny.Ciągłe wyczerpanie, które prowadzi do zachwiania poziomu kortyzolu sprawia , że odchudzanie staje się praktycznie niemożliwe. Wbrew pozorom sen przez 7 do 9 godzin jest niezwykle ważny dla Twojego zdrowia. Nie możesz zasnąć? Ustal stałą porę wyłączania w swoim domu wszelkich źródeł elektroniki co najmniej godzinę przed snem(TV oraz Telefony)- zapal delikatne światło, świeczkę, poczytaj książkę, rozwiązuj krzyżówki, poucz się języka, puść sobie relaksacyjną muzykę, siądź wygodnie i pomedytuj. Poświęć swój czas na wszystko to co sprawi iż znajdziesz się w stanie bezpieczeństwa i relaksu.

2.Jak wygląda Twoja obecna dieta?

Jedzenie ma odżywiać Twoją florę jelitową lub ją niszczyć. Jeśli jesz przetworzoną żywność i nie dbasz o to co znajduje się na Twoim talerzu, możesz nabawić się poważnych problemów układu pokarmowego, w tym groźnych dla zdrowia stanów zapalnych.

Jeśli więc chcesz zacząć dietę, zamiast natychmiast rzucać się na super zdrowy program odchudzający, zadbaj o swój organizm i wprowadzaj stopniowo zdrowe nawyki żywieniowe. Tylko w ten sposób będziesz mogła mieć piękną figurę na lata, nie na lato. Jaka jest zdrowa dieta w tych czasach? Jak najmniej przetworzona. W skrócie to co bliżej natury jest bliższe Twojej genetyce i Twojemu ciału.

3.Czy Twoje życie to stres? Umiesz odpuszczać?

Dieta kojarzy się przede wszystkim z wysiłkiem fizycznym i odżywianiem, jednak równie istotną rolę odgrywa poziom stresu , który przekłada się tak jak sen na układ hormonalny, DNA Twoje oraz Twoich dzieci a także wnuków oraz kortyzol. Chroniczny stres prowadzi bowiem nie tylko do zmęczenia nadnerczy, ale także do chorób autoimmunologicznych, chorób jelit i problemów trawiennych, które nie pozostają bez znaczenia dla Twojej wagi. Odpowiedz sobie na pytanie czy umiesz powiedzieć stop stałemu napięciu? Twoje ciało cierpiało bo się stresowałaś?Choroby i napięcie mięśniowe to objaw jakie daje Twoje ciało bo zostało zepchnięte na dalszy plan. Być może było tak miałeś ciężki czas w życiu , napięty grafik zaraz pojawiła się choroba. Zbieżność? Nie choroby to znak od Twojego ciała , że potrzebują Twojej uważności i dbałości. Stres to zabójca – objawia się to napięciem mięśniowym w poszczególnych rejonach w Twoim ciele, objawami ze strony układu pokarmowego, bólami głowy, chronicznym zmęczeniem- to tylko garść objawów jakie powoduje przewlekły stres bądź nieprzepracowane traumy w Twoim życiu.

O ile łatwiej byłoby Ci zacząć dietę ze spokojną głową i totalnie luźnym podejściem? Co robić? Droga miłości i wybaczania to zawsze dobra droga- odpuszczając dbasz o siebie i ciało, które ma Ci służyć w zdrowiu. Zrelaksowane , wyspane, dobrze odżywione ciało , któremu dasz najwyższej jakości paliwo odwdzięczy Ci się pięknym , zdrowym ciałem, umysłem i dobrym życiem.

Gdy już przeanalizujesz swoje objawy ustal realny plan dostosowany pod Twoje życie, Twoje możliwości , Twój wolny czas-nie wiesz jak to ogarnąć zasięgnij konsultacji ze mną lub Przemkiem wspólnie ustalimy plan 🙂 . Nie sugeruj się modą , tym co robią inni. Postaw na siebie. Konsekwencja w budowaniu dobrego życia i codzienne wybory pomogą Ci osiągnąć Twój cel i wymarzoną wagę . Życzymy dobrego, świadomego życia i powodzenia!!!

Grala
Dodaj komentarz

Your e-mail will not be published. All required Fields are marked